اعلام زمان مجمع سالانه دو شرکت و رشد سود هر سهم «غشهد»

از مهمترین خبرهای امروز بورس، شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۸، اعلام زمان مجمع سالانه و فوق‌العاده دو شرکت و رشد چشمگیر در سود هر سهم «غشهد» است.

اعلام-زمان-مجمع-سالانه-دو-شرکت

به گزارش ریچ بورس، شاخص کل بورس با بازدهی دو درصدی معادل چهار هزار و ۴۸۰ واحد در کانال ۲۲۴ هزار واحدی قرار گرفت و رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

شفاف‌سازی سهم مثبت بورسی

۵۱ میلیارد تومانی قند ثابت خراسان درباره نوسان قیمت سهام دست به شفاف‌سازی زد و با رشد ۴٫۸ درصدی به قیمت ۶۹۳۸ ریالی رسید و صف خرید شد.

بر این اساس، غلامرضا کاظمی مدیر عامل «قثابت» در خصوص رعایت ماده ۱۷ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس تهران اعلام کرد: از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی شش ماهه حسابرسی نشده منتهی به دی ماه سال ۹۷) تا مقطع فعلی تغییر مثبت با اهمیت در وضعیت مالی عملکرد شرکت رخ نداده است.

از طرفی، این شرکت با توجه به اتمام بهره برداری و کاهش چشمگیر درآمد عملیاتی، معمولا مخارج ستادی به انضمام هزینه مالی را به صورت اقلام کاهنده سود و زیان شش ماهه اول در صورت‌های مالی درج می‌کند.

از این رو به نظر می‌رسد نوسانات قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از تغییرات روند بازار و عرضه و تقاضا باشد.

همچنین هیات‌مدیره اعتقاد دارد با توجه به کاهش شدید موضوع دریافت مواد اولیه برای بهره برداری آتی کارخانه که علت اصلی آن تغییر الگوی کشت در منطقه و وقوع پدیده سیل در غرب کشور است، میزان محصول تولیدی کارخانه در سال آتی با کاهش چشمگیر مواجه شود.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت مراتب طبق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان، افشا می‌شود.

توضیح «اخابر» درباره اعمال درآمد سرمایه‌گذاری

شرکت مخابرات ایران که با سرمایه شش هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس تهران حضور دارد درباره عدم اعمال درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در صورت‌های سال مالی ۹۷ شرکت اصلی توضیح داد و با رشد ۴٫۹ درصدی قیمت و صف خرید روبه‌رو شد.

بر این اساس، مهدی راسخ معاون مالی و امور مجامع «اخابر» پیرو انتشار صورت‌های مالی تلفیقی حسابرسی نشده گروه منتهی به اسفند ماه سال ۹۷ اعلام کرد: با توجه به اینکه مجمع شرکت مخابرات هنوز برگزار نشده، لذا صورت‌های مالی بدون احتساب سود شرکت اخیرالذکر است.

بنابراین گزارش، شرکت توسعه اعتماد مبین با ۳۷ درصد در ترکیب سهامداری این شرکت بورسی به حساب می‌آید.

در خبر دیگر، مرتضی کریمی، مدیر امور سهام شرکت ریل سیر کوثر دباره علل توجه اخیر بازار به سهام شرکت‌های حمل و نقلی ابراز داشت: به طور کلی در بازارهای تورمی شرکت‌هایی که دارایی‌های بیشتری دارند با توجه به رشد ارزش دارایی‌های آنها، بیشتر مورد توجه و اقبال واقع می‌شوند.

همچنین در خبر دیگر، معاون مالی و اقتصادی پتروشیمی غدیر گفت: پتروشیمی غدیر طبق برنامه‌های خود پیش می‌رود و از لحاظ تولید، فروش داخلی و صادرات در وضعیت مطلوبی قرار داریم. افزایش نرخ ارز برای شرکت‌هایی مانند ما که صادرات محور هستیم مزیت محسوب می‌شود.

رشد چشمگیر در سود هر سهم «غشهد»

شرکت شهد ایران با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت شهد ایران در دوره یاد شده، مبلغ ۶۲ میلیارد و ۵۳۲ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳۱۳ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و افزایش درصد داشته است.

شرکت شهد ایران، افزایش ۶۱۱ درصدی فروش و همچنین افزایش ۱۵۹ درصدی سایر درآمدهای غیرعملیاتی، درآمدهای سرمایه‌گذاری‌ها را از عمده دلایل افزایش سود نسبت به دوره مشابه عنوان کرده است.

با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۷۶ میلیارد و ۸۳۷ میلیون ریال زیان انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

«غشهد» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ماه سال ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ پنج میلیارد و ۸۵۷ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بدین ترتیب مبلغ ۲۹ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

اعلام زمان مجمع سالانه و فوق‌العاده دو شرکت

دو شرکت فولاد افزا سپاهان و صنایع لاستیکی سهند به دنبال اتمام دوره مالی منتهی به اسفند ماه گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین صنایع لاستیکی سهند علاوه بر مجمع سالانه، برای تغییر موضوع فعالیت به مجمع فوق‌العاده می‌رود.

صنایع لاستیکی سهند (دو مجمع سالانه و فوق‌العاده): ساعت ۱۵ و ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در هتل هما

فولاد افزا سپاهان: ساعت ۹ روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در شرکت تکادو

در خبر دیگر نیز، مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: محصول شرکت سیمان تهران، پس از بررسی مدارک و مستندات و طرح موضوع در جلسه کمیته عرضه سه اردیبهشت ماه، مورد پذیرش بازار اصلی قرار گرفت.

منبع: تجارت‌نیوز، بورس‌پرس، بورس۲۴، سنا

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.