افزایش ۹۸۱ درصدی قیمت دلار در ۱۰ سال اخیر / دلار از کجا به کجا رسید؟

دلار در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۱۷۰ درصدی داشته است، همچنین قیمت این ارز در سال ۹۷ نسبت به سال ۸۸ معادل ۹۸۱ درصد رشد کرده است.

افزایش-۹۸۱-درصدی-قیمت-دلار-در-۱۰-سال-اخیر

به گزارش ریچ بورس، متوسط قیمت دلار آمریکا در فروردین ماه امسال معادل ۱۳ هزار و ۵۵۲ تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰٫۶ درصد افزایش قیمت داشته است، قیمت این ارز در فروردین ماه سال گذشته حدود پنج هزار تومان بوده است.

آن طور که بانک مرکزی از نرخ دلار در یک دهه اخیر گزارش داده، دلار فروردین ماه امسال نسبت به متوسط قیمت آن در ۹۷ که ۱۰ هزار و ۷۸۳ تومان بوده نیز رشد ۲۵٫۶ درصدی داشته است.

در حالی که متوسط قیمت هر عدد دلار آمریکا در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۶۶٫۵ درصدی داشته، اما در بحران ارزی ابتدای دهه ۹۰ رشد ۱۱۶٫۴ درصدی داشته است.

کمترین قیمت دلار در اولین ماه امسال حدود ۱۳ هزار تومان و بالاترین نرخ آن در بازار آزاد تهران ۱۴ هزار و ۳۱۴ تومان بوده است.

متوسط قیمت دلار در سال ۹۶ چهار هزار و ۸۰۰ تومان بوده، اما در سال ۹۷ به رقم ۱۰ هزار و ۷۸ تومان رسید.

متوسط قیمت دلار در سال فروردین ماه امسال، معادل ۱۳٫۵ برابر متوسط قیمت آن در ۱۰ سال گذشته است، به عبارتی دلار از رقم ۹۹۷ تومان سال ۸۸ با رشد ۱۲۵۸ درصدی در فروردین ماه سال ۹۸ به رقم ۱۳ هزار و ۵۵۲ تومان رسیده است.

همچنین متوسط قیمت دلار در سال ۹۷ نسبت به ۱۰ سال گذشته رشد ۹۸۰ درصدی داشته است.

منبع: تجارت نیوز

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.