اقدامات پمپئو برای تحریک مقامات لبنانی علیه ایران

منابع مطلع می‌گویند وزیر خارجه آمریکا در سفر به بیروت تلاش کرده با طرح ادعاهایی علیه حزب‌اللّه، مقام‌های لبنانی را علیه جمهوری اسلامی ایران تحریک کند.

اقدامات-پمپئو-برای-تحریک-مقامات-لبنان

به گزارش ریچ بورس، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به بیروت به تکرار ادعاهایی در مورد حزب‌اللّه لبنان پرداخته و تلاش کرده مقام‌های لبنانی را علیه ایران تحریک کند.

پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از مقام‌های مطلع آمریکایی نوشته است که پامپئو در دیدار با مقام‌های دولت لبنان مدعی شده است که حزب‌اللّه و ایران کارخانه‌هایی را برای ساخت موشک در لبنان احداث کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، اظهارات پمپئو بر داده‌هایی مبتنی است که رژیم صهیونیستی در اختیار او قرار داده است. پامپئو دو هفته پیش پس از سفر به قدس اشغالی و دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، به بیروت رفت و با «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان دیدار کرد. به نوشته آکسیوس، پامپئو در این دیدار گفته وجود چنین کارخانه‌هایی، می‌تواند برای «امنیت لبنان، تبعات داشته باشد.»

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال آکسیوس در مورد محتوای گفت‌وگوی پامپئو و حریری گفته است: «ما محتوای گفت‌وگوهای خصوصی دیپلماتیک را افشا نمی‌کنیم.»

ادعای وجود کارخانه‌های موشک‌سازی در لبنان در حالی مطرح می‌شود که چندی قبل دولت لبنان در واکنش به این ادعا، گروهی از دیپلمات‌های خارجی را به بازدید از محلی برد که نتانیاهو پیشتر ادعا کرده بود آنجا کارخانه موشک‌سازی وجود دارد. پس از این بازدید، کذب بودن این ادعا مشخص شد، با این حال نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چند هفته بعد باز هم این ادعا را تکرار کرد و این بار محل تازه‌ای را برای این کارخانه موشک‌سازی ادعایی اعلام کرد.

فارس

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.