بورس در سال آینده چه وضعیتی خواهد داشت؟

ایمان رئیسی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: اگرچه این احتمال وجود دارد که در سال آینده، بازار در شرایط مطلوبی نباشد و سختی‌های زیادی بر سر راه بازار سهام قرار گیرد، اما با نظر گرفتن حمایت دولت از بازار سهام و کمک به رشد روند صادرات و ارزآوری شرکت‌های صادراتی، به نظر می‌رسد در سال ۱۳۹۸ بورس منفی نباشد.

با نظر گرفتن حمایت دولت

به گزارش ریچ بورس، ایمان رئیسی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار سهام در سال ۱۳۹۸ می‌گوید: بازارهای مالی از این جهت که چشم‌انداز اقتصادی یک جامعه را ترسیم می‌کند، همواره برای کشورها اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل به نظر می‌رسد در سال ۱۳۹۸ تلاش‌های زیادی از سوی دولت صورت خواهد گرفت که بازار سرمایه و بورس به سمت رشد و سودآوری بیشتری حرکت کند. اگرچه این احتمال وجود دارد که سال آینده، بازار در شرایط مطلوبی نباشد و سختی‌های زیادی بر سر راه بازار سهام قرار گیرد، مثل مشکلاتی که به علت تحریم‌ها برای شرکت‌ها پیش می‌آید و موجب می‌شود اثر افزایش قیمت دلار که به نفع شرکت‌های صادراتی بوده، به‌نوعی خنثی شود، اما دولت راه حلی برای آن خواهد داشت.

رئیسی می‌افزاید: دولت به رشد روند صادرات و ارزآوری شرکت‌های صادراتی کمک خواهد کرد. از سویی دیگر این احتمال وجود دارد که دولت به شرکت‌هایی از جمله شرکت‌های خودروساز کمک‌های مالی کند. دولت برای حفظ اشتغال‌زایی در این صنعت و عدم مواجه با مشکلات بیشتر به این صنعت کمک خواهد کرد که این امر به بهبود بازار سهام کمک خواهد کرد. با نظر گرفتن حمایت بازار سهام از سوی دولت، در مجموع به نظر می‌رسد در سال ۱۳۹۸ بازار سهام منفی نباشد یا حداقل تا زمانی که شاخص کل سطح مقاومت ۱۶۵ هزار واحدی را رد نکرده، مثبت یا رنج حرکت کند.

♦ تجارت‌نیوز

Leave a Comment

Your email address will not be published.