برنامه‌های سه‌گانه «کگل»

آغاز عملیات اجرایی و توسعه طرح تیتانیوم کهنوج، برنامه تولید ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با روش کوره‌های تونلی در اندیمشک و برنامه احداث گندله در خرامه استان فارس از برنامه‌های اصلی صنعتی و معدنی گل‌گهر در سال ۹۸ است.

برنامه‌های-سه‌گانه-کگل

به گزارش ریچ بورس، ناصر تقی‌زاده؛ مدیرعامل صنعتی و معدنی گل‌گهر در خصوص روند تولید مجموعه می‌گوید: برنامه داریم به زودی گل‌گهر را به یک مرکز بزرگ آموزشی تبدیل کنیم و در همین راستا بومی‌سازی و تولید قطعات مصرفی خطوط تولید در شهرستان سیرجان در دستور کار قرار گرفته است.

تقی‌زاده خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ جهش تولید نخواهیم داشت و حداکثر یک میلیون تن به ظرفیت فعلی افزوده خواهد شد، اما در سال ۹۹ بین ۷ تا ۸ میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی اضافه خواهد شد. وی درخصوص پروژه‌های شرکت گفت: آغاز عملیات اجرایی و توسعه طرح تیتانیوم کهنوج، برنامه تولید ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با روش کوره‌های تونلی در اندیمشک و برنامه احداث گندله در خرامه استان فارس از برنامه‌های اصلی این شرکت در سال ۹۸ است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر افزود: توجه به بازارهای منطقه به خصوص عمان، عراق و سوریه به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفته، به‌طوری‌که این شرکت آماده تامین آهن اسفنجی برای عمان است و می‌توانیم از ظرفیت ۴٫۵ میلیون تنی این محصول در گل‌گهر برای بازارهای صادراتی استفاده کنیم.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر آمادگی خود را برای صادرات ۷۰۰ هزار تن میلگرد به عراق و سوریه اعلام کرده و در صورت ایجاد زیرساخت‌های مناسب آماده سرمایه‌گذاری فولادی در این کشور هستیم. وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید ۱۰ میلیون تنی فولاد در چابهار با سه شرکت گل‌گهر، چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان متوقف نشده است و اقدام‌های مطالعاتی آن در حال انجام است. به گفته تقی‌زاده برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری برون‌مرزی باید به‌طور جدی از سوی شرکت‌های معدنی و فولادی در دستور کار قرار گیرد.در این راستا گل‌گهر آماده همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک در سایر کشورها در بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی تصریح کرد: توسعه صادرات از برنامه‌های اصلی شرکت گل‌گهر است، اما دولت باید تضمین‌های لازم را درخصوص سرعت‌بخشی به صادرات پایدار فولاد و محصولات معدنی در بنگاه‌های خصوصی بدهد تا آسودگی خاطر در این حوزه ایجاد شود. به گفته مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تضمین پایدار صادرات محصول‌های فولادی و معدنی از سوی دولت به بنگاه‌ها سبب می‌شود شرکت‌های فولادی نسبت به تداوم قراردادهای بلند‌مدت اقدام کنند.

دنیای بورس

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.