تشکیل بزرگترین زنجیره اتحاد تامین مالی بازار سرمایه

بزرگترین زنجیره اتحاد شرکت های تامین سرمایه برای تامین مالی پروزه های نفتی تشکیل شد.

تشکیل بزرگترین زنجیره اتحاد تامین مالی

به گزارش ریچ بورس و به نقل از عصرمالی، با اتحاد هفت شرکت تامین سرمایه موجود در بازار سرمایه ؛ هزار میلیارد تومان اوراق منفعت به منظور تامین مالی پروژه های نفتی منتشر می شود. در پی صدور مجوز تامین مالی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند هزار میلیارد تومان اوراق منفعت به منظور  افزایش تولید  نفت خام منتشر می شود .

این حجم اوراق برای اولین بار با پیشگامی شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان مشاور، متعهدپذیره نویسی  و بازار گردان در بازار سرمایه و  تامین سرمایه های  لوتوس پارسیان، ملت، امید، کاردان، امین  و نوین تشکیل شد.

انتشار این اوراق برعهده شرکت واسط مالی مهر  است و شرکت ملی نفت ایران ضمانت اصل اوراق و صندوق بازنشستگی  نفت  نیز ضمانت سود اوراق  رابر عهده خواهد داشت.

 بر اساس این گزارش، تامین سرمایه تمدن با حجم تعهد ۴ هزار میلیارد ریالی عضو پیشگام سندیکای متعهدین پذیره نویسی و بازار گردانی و همچنین شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با تعهد ۲ هزار میلیارد ریال  به عنوان عضو دیگر سندیکا قرار دارد و پس از آنها نیز شرکت های تامین سرمایه ملت، امید و کاردان هر یک با حجم تعهد هزار میلیارد ریال و در نهایت تامین سرمایه امین و نوین با حجم تعهد ۵۰۰ میلیارد ریال از دیگر اعضا این سندیکا هستند.

 در حال حاضر ۹  شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه ایران فعالیت دارند که از این تعداد هفت شرکت یاد شده با مشارکت و اتحاد یکدیگر گامی بزرگی را در جهت تامین مالی پروژه های نفتی برداشته اند .

یادآور می شود، اوراق منفعت به عنوان یکی از ابزارهای مالی جدید بازار سرمایه به عنوان مناسب ترین شیوه تامین مالی با توجه به شرایط طرح؛ برای اولین بار در حوزه نفت  به کارگرفته شده که گامی نو برای تامین مالی طرح های حوزه نفت از طریق بازار سرمایه به شمار رفته و  نشان دهنده ظرفیت  بالای بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و صرف آن در پروژه های ملی است.

سنا

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.