رشد ارزش سهام عدالت و توقف چند نماد بورسی

از مهم‌ترین خبرهای بازار سهام امروز، چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه سال ۹۸، رشد ارزش سهام عدالت، توقف چند نماد و افت قیمت آنها است.

رشد-ارزش-سهام-عدالت

به گزارش ریچ بورس، بازار سهام امروز سیر نزولی داشت و با افت یک درصدی در سطح ۱۹۹ هزار و ۹۱۸ واحد قرار گرفت.

سود هر سهم «آ س پ» افزایشی بود

شرکت آ.س.پ با سرمایه ثبت‌شده ۸۰۰ میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شش‌ماهه سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۸ را به‌صورت حسابرسی‌نشده منتشر کرد.

شرکت آ.س.پ در دوره یادشده، مبلغ ۱۲ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۴ ریال سود به هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل یک هرار و ۳۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حساب‌های این شرکت منظور شد.

«آ س پ» در دوره شش‌ماهه سال مالی منتهی به شهریور ماه سال ۹۷، به‌صورت حسابرسی‌شده مبلغ ۸۳۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ یک ریال سود به‌ازای هر سهم خود کنار گذاشته بود.

بر اساس این گزارش، این شرکت فرابورسی در برنامه‌های با اهمیت خود در دوره شش‌ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۸، اعلام کرده است شرکت با مجوز ۰۴۶-۹۷۴/۴۲۴۸۵۸ مورخ ۲۸ مهر ماه سال ۹۷ با انجام دادن افزایش سرمایه از مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال به ۹۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال‌شده سهام‌داران و آورده نقدی سهام‌داران در مرحله اول روند شرکت را تغییر و رو به سودآوری بیشتر می‌آورد.

همچنین شرکت آ.س.پ پیش‌بینی می‌کند با توجه به عقد قرارداد پروژه الوند در تاریخ ۲۱ فروردین ماه سال ۹۸ به صورت مشارکت با شرکت سمت و سو ایرانیان واقع در تهران، میدان خراسان، روند رو به رشد و سودآوری خود را آغاز خواهد کرد.

رشد ارزش سهام عدالت

در پرتفوی سهام عدالت ۴۹ شرکت وجود دارد که ارزش مقطع واگذاری آنها ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال بوده است که با توجه به رشدهای اخیر شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه ارزش روز پرتفوی بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت افزایش یافته و ۱۱۲۹ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

بر این اساس نگاهی به پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از ۴۹ شرکت حاضر در این سبد تعداد ۳۵ شرکت بورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۲۲۷ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال و ارزش روز آنها ۱۰۹۱ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال حساب شده است.

علاوه بر این که در این پرتفوی، ۱۴ شرکت غیربورسی نیز حضور دارند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۳۸ هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال و ارزش روز آنها همین مبلغ برآورد شده است.

این گزارش می‌افزاید: با توجه به افزایش قیمتی که نمادهای مختلف و شاخص بورس و فرابورس در بازار سهام در هفته‌های گذشته تجربه کرده‌اند که موجب افزایش ارزش مجموع پرتفوی سهام عدالت تا حدود پنج برابری شده است، بنظر می‌رسد در حال حاضر ارزش سهام عدالت هر یک مشمولان بین حدود پنج برابر شده باشد.

به عنوان مثال اگر اصل سهام عدالت مشمولی، یک میلیون تومان باشد، در حال حاضر ارزش روز سهام عدالت وی پنج میلیون تومان شده است.

در خبر دیگر، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام برای سال (دوره) مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه سال ۹۷ شرکت مارگارین که با نماد «غمارگ» در بازار سهام فعال است، بر اساس آگهی منتشره در سامانه کدال در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه، در تاریخ ۲۷ فروردین ماه سال ۹۸ برگزار شد و در رابطه با دستور جلسه تصمیماتی گرفته شد.

پوشش ۳۱۱ ریالی سود هر سهم «غویتا» در سه ماه

شرکت ویتانا در اطلاعات و صورت‌های مالی سه‌ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷، سود هر سهم را ۳۱۱ ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۷ درصدی همراه شده است.

«غویتا» در این اطلاعیه طی مقایسه‌ای که با مدت مشابه سال گذشته داشته اعلام کرد: سود عملیاتی شرکت با رشد ۶۲ درصدی به مبلغ ۱۶۹ میلیارد و ۶۷۶ میلیون ریال، سود خالص با رشد ۱۵۵درصدی به مبلغ ۱۸۶ میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال و سود انباشته در پایان دوره با افت ۳۴ درصدی به مبلغ ۲۰۴ میلیارد ریال رسیده است.

این شرکت در دوره مورد گزارش توانسته تولیدات خود را با افزایش ۱۶.۹ درصدی به چهار هزار و ۸۷۸ تن رسانده که پنج هزار و ۱۳۰ تن آن را به فروش رسانده و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۰.۲ درصدی را تجربه کرده است.

شرکت ویتانا ارزش فروش خود را در این دوره ۶۸۸ میلیارد و ۷۸۸ میلیون ریال اعلام کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲.۴ درصد افزایش یافته است.

توقف چند نماد بورسی

زیر مجموعه ایران خودرو و هشت شرکت بورسی و فرابورسی درباره رویدادهای مهم کنفرانس اطلاع رسانی، افزایش نرخ حمل، آخرین وضعیت شرکت، نوسان قیمت سهام، نتایج برگزاری مزایده، رفع مسدودی کد بورسی و افزایش نرخ محصولات دست به شفاف‌سازی زدند.

بر این اساس، شرکت‌های توسعه و حمل‌ونقل ریلی پارسیان، معادن بافق، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن، سرمایه‌گذاری ساختمان نوین و ویتانا با توقف نماد و سیمان بجنورد با افت ۳٫۳ درصدی قیمت روبه‌رو شدند.

در خبر دیگر، بانک سرمایه از نتیجه مزایده املاک خبر داد و اعلام داشت تعداد ۲۱ پیشنهاد خرید ملک مورد تایید قرار گرفته که از این تعداد ۲۰ فقره ملک به ارزش ۳۸۶٫۳۰۰ میلیون ریال به فروش رسیده است.

همچنین در خبر دیگر، هیات‌مدیره پخش البرز افزایش سرمایه ۵۸ درصدی این شرکت از محل مطالبات حاصل‌شده سهام‌داران و آورده نقدی را به تصویب رساند.

تجارت نیوز

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.