رونق آمریکایی بورس‌های دنیا

بازارهای آسیایی نخستین روز کاری هفته را با افزایشی نسبی آغاز کردند در حالی که همچنان سرخوش از انتشار گزارش میزان رشد مشاغل آمریکا به سر می‌برند‌.

رونق-آمریکایی-بورس‌های-دنیا

به گزارش ریچ بورس، طبق اعلام رویترز، انتشار داده‌های اقتصادی آمریکا در هفته گذشته کاری موجب شد بازارها آخرین روز‌های کاری هفته گذشته را با افزایش نسبی به پایان برسانند در حالی که به نظر می‌رسد محرک‌های مالی در چین توانسته متغیرهای این کشور را با اهرم صعودی‌، مثبت کند.

به این ترتیب‌ طبق مدارک منتشر شده از سوی بانک مرکزی چین در وب‌سایت رسمی این نهاد، کاهش نرخ بهره بانک‌ها از سوی بانک مرکزی این کشور ابلاغ شده است تا به این ترتیب نقدینگی را به سمت مشاغل کوچک و متوسط سوق دهد‌.

به این ترتیب، شاخص بلوچیپ در بازار چین با رشد ۱٫۴ درصدی شاخص اصلی همراه شد و شاخص آسیا پاسیفیک به غیر از ژاپن با افزایش ۰٫۴ درصدی رو‌ به‌ رو شد و بیشترین میزان رشد را نسبت به ماه آگوست از آن خود کرد.

در این بازارها، شاخص نیکی ژاپن با رشد ۱ درصدی همراه شد و شاخص‌های مینی S&P با رشد نسبی همراه شد.

در بازار وال‌استریت، شاخص آتی S&P برای هفتمین جلسه معاملاتی در یک هفته گذشته کاری با روند مثبت همراه شد.

انتشار داده‌های اقتصادی آمریکا در روز جمعه که بیانگر افزایش میزان مشاغل در این کشور طی ماه مارس بود توانست کمی بازارها را نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی امیدوار کند.

افزایش ۱۹۶ هزار شغل جدید در بازار آمریکا بازار را نسبت به خروج آمریکا از رکود اقتصادی امیدوارتر کرد و قیمت دلار را در بازارهای جهانی در مقایسه با دیگر همتایان خود بدون هیچ‌گونه تغییری به ثبت رساند.

این در حالی است که‌ در خاورمیانه‌ بازار عربستان به عنوان یکی از خبرسازترین بازارها در هفته پیش رو معرفی شده است.

شرکت نفت عربستان آرامکو دیروز موفق به فروش ۱۰ میلیارد دلار اوراق قرضه با نرخ بهره ۳٫۴ درصد در بازار جهانی شد و در حدود‌ ۳۰ میلیارد دلار درخواست خرید برای این اوراق به ثبت رسیده است.

آرامکو یکی از ثروتمندترین شرکت‌های نفتی دنیا با بیش از ۸۰ میلیارد دلار نقدینگی است.

از سوی‌ دیگر، بورس لندن در آخرین ساعات معاملاتی با روند نوسانی قیمت فلزات اساسی روبه‌رو شد.

بر اساس این گزارش، قیمت فلزات اساسی در بورس این کشور با روند نوسانی همراه شد و تنها سه محصول در این بازار روند منفی قیمت را پشت سر گذاشت.

قیمت آلومینیوم با افت ۰٫۰۵ درصدی همراه شد و هر تن از این کالا معادل یک هزار و ۸۸۱ دلار معامله شد.

قیمت مس در این بازار نیز با افزایش ۰٫۷ درصدی به هر بشکه ۶ هزار و ۴۴۲ دلار رسید.

قیمت هر تن سرب در این بازار‌ با رشد ۰٫۳ درصدی به هر تن یک هزار و ۹۹۲ دلار شد و قیمت نیکل نیز با رشد ۱٫۲ درصدی به ۱۳ هزار و ۲۱۷ دلار رسید.

قیمت هر تن قلع با افت ۰٫۰۲ درصدی مواجه شد و هر تن از این فلز به ۲۰ هزار و ۸۳۰ دلار داد و ستد شد و هر تن روی نیز با افت ۰٫۴ درصدی هر تن دو هزار و ۹۰۶ دلار رسید.

جهان صنعت

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.