اوراق اجاره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در راه فرابورس

از فردا تا چهارشنبه همین هفته (از بیستم تا بیست و دوم اسفندماه) پذیرای اوراق اجاره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (سهامی عام) خواهد بود.

شرکت-سرمایه-گذاری-تامین-اجتماعی

به گزارش ریچ بورس، بازار سرمایه کشور از فردا تا چهارشنبه همین هفته (از بیستم تا بیست و دوم اسفندماه) پذیرای اوراق اجاره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (سهامی عام) خواهد بود. اوراق یاد شده نرخ بازدهی ۱۹ درصدی دارد، دارای مدت ۳۶ ماهه است و با نماد «شستا ۰۰۵» در فرابورس معامله خواهد شد.

این اوراق که که سود آن شش ماه یکبار پرداخت خواهد شد، از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره نویسی می‌شود. اوراق یاد شده در غالب برگه‌های ۱۰۰ هزار تومانی به تعداد شش میلیون برگه عرضه خواهد شد و ارزشی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان دارد. مشخصات دارایی این اوراق در اطلاعیه پذیره نویسی اوراق نامبرده، میزان یک میلیارد و ۴۷۴ میلیون سهم از سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی (کشتی) عنوان شده که قیمت مبنای در نظر گرفته شده برای هر سهم آن ۴۰۷ تومان (حداقل قیمت سه ماهه اخیر سهم) است.

«شستا۰۰۵» که از سوی شرکت واسط مالی بهمن چهارم (با مسئولیت محدود) منتشر می‌شود، با موضوع فعالیت خرید و فروش اجاره ساخت و ایجاد دارایی جهت انتشار اوراق بهادار برای تأمین مالی طرح های مبتنی بر معاملات موضوع عقود اسلامی نام شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی در فرابورس ایران به ثبت رسیده است.

گفتنی است، عاملیت فروش اوراق مورد بحث که از سوی بانک رفاه ضمانت شده‌اند، به عهده کارگزاری صبا تأمین خواهد بود. همچنین متعهد پذیره نویسی این اوراق شرکت تأمین سرمایه امین و بازارگردان آن شرکت تأمین سرمایه است. پرداخت سود اوراق نیز توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه «سپرده» و از طریق شماره حسابی که دارندگان آن نزد این شرکت ثبت کرده‌اند، واریز خواهد شد.

خریداران در معاملات اوراق یاد شده باید توجه داشته باشند که کلیه کارمزدها و هزینه پذیره نویسی اوراق، توسط بانی اوراق پرداخت خواهد شد. لذا کارگزاران نباید مبلغی بابت کارمزد از مشتریان اخذ کنند. کارمزد معاملات دست دوم اوراق نیز بر اساس نرخ های مصوب فرابورس از خریداران و فروشندگان دریافت خواهد شد.

اقتصاد آنلاین

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.