توافق برگزیت “ترزا می” بار دیگر در پارلمان شکست خورد

نمایندگان پارلمان بریتانیا بار دیگر توافق نخست وزیر این کشور با اتحادیه اروپا را رد کردند تا بحران در انگلستان بالا بگیرد. بروز هرج و مرج در روابط انگلیس و حوزه یورو به شدت بر ارزش یورو و پوند اثرگذار خواهد بود که در کوتاه مدت بر شاخص دلار خواهد افزود که خبر خوبی برای کامودیتی ها در بازار جهانی نیست. از طرفی بروز ریسک های جدید در معادلات سرمایه داران جریان سرمایه را به سوی پناهگاه‌های امن سرمایه سوق خواه داد.

شکست برگزیت ترزا می در پارلمان

به گزارش ریچ بورس، طرح برگزیت ترزا می نخست وزیر انگلستان بار دیگر در پارلمان این کشور رد شد تا بحران سیاسی در این کشور بیشتر شود.

شامگاه سه شنبه آخرین نسخه ار توافق ترزا می با اتحادیه اروپا حول مساله برگزیت با ۳۹۱ رای مخالف و ۲۳۰ رای موافق شکست خورد تا نتیجه دو سال تلاش های دولت این کشور به هدر رود.

قانون گذار ارشد پارلمان آقای جفری کاکس اعلام کرد که پارلمان احتمالا تاریخ توافق برگزیت را عقب خواهد انداخت و این امر را غیر قابل اجتناب خواند.

پس از این خبر ارزش پوند در برابر دلار ۰٫۵۸ درصد افت کرد و به سطح ۱٫۳۰۷۲ رسید. ریزش پوند پیش از اعلام نتایج رای گیری آغاز شد و دلیل آن اظهار نظر آقای کاکس در مورد عدم مغایرت توافق کنونی با طرح رد شده در تاریخ ۲۹ ژانویه در مورد برقراری مرزهای سخت بین دو ایرلند بود.

نظر آقای کاکس برایترزا می به منظور جلب حمایت موافقان برگزیت حیاتی بود. پس از نشست امشب قانون گذاران انگلیس فردا در مورد اینکه آیا بریتانیا باید بدون توافق در تاریخ ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود یا خیر، رای گیری خواهند کرد.

اگر پارلمان توافق سخت را رد کند آنگاه باید تصمیم بگیرند که آیا حاضر هستند تا از اتحادیه اروپا مجوز تمدید فرصت بگیرند. اگر چنین نتیجه ای تصویب شود دولت باید برای جلب رضایت اتحادیه اروپا تلاش کند.

♦ دنیای بورس

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.