هدف گذاری صادرات هشت میلیون تنی در صنعت فولاد

رییس انجمن فولاد گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و تحریم های اخیر این صنعت، تولید کنندگان باید تلاش بیشتری داشته باشند تا میزان تولید و صادرات آنها کاهش نیابد. برای سال پیش رو هدف گذاری کرده ایم که هشت میلیون تن صادرات در صنعت فولاد داشته باشیم.

صادرات هشت میلیون تنی در صنعت فولاد

به گزارش ریچ بورس، رییس انجمن فولاد گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و تحریم های اخیر این صنعت، تولید کنندگان باید تلاش بیشتری داشته باشند تا میزان تولید و صادرات آنها کاهش نیابد. برای سال پیش رو هدف گذاری کرده ایم که هشت میلیون تن صادرات در صنعت فولاد داشته باشیم.

بهرام سبحانی رییس انجمن فولاد در گفت وگو با خبرنگار بورس۲۴ در خصوص چشم انداز این صنعت برای سال پیش رو با توجه به تحریم هایی که در مقابل این صنعت قرار گرفته است، گفت: چنانچه بگوییم تحریم های اخیر که این صنعت را هدف گرفته است تاثیری در روند تولید و فروش ما ندارد چندان درست نیست. اگر هم بگوییم تاثیرگذار خواهند بود که تحریم کنندگان را خوشحال خواهیم کرد. سال ۹۷ حدود ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید شده که تقریبا حدود ۳۰درصد از این میزان به سایر کشورها صادر شد.

وی تصریح کرد: برای سال پیش رو نیز برنامه ریزی کرده ایم تا همین روند را ادامه داده و به امید خدا همین میزان تولید و فروش داشته باشیم. هم اکنون مهم ترین چالش پیش روی صنعت فولاد همین مسائل و مشکلات سیاسی و بین المللی بوده که کار را برای تولید کنندگان دشوار کرده است.

رییس انجمن فولاد بیان کرد: با همه این ها امیدواریم که نه تولید کاهش پیدا کند و نه خللی در روند صادرات ما ایجاد شود. میزان صادرات ما در سال ۹۷، هفت و نیم میلیون تن بوده که هدف گذاری این صنعت برای میزان صادرات سال پیش رو هشت میلیون تن است.

سبحانی همچنین افزود: تولید آهن اسفنجی از ۲۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تن در سال ۹۶ به ۲۶ میلیون و ۳۵۹ هزار تن در سال ۹۷ افزایش یافته که حاکی از رشد ۱۷ درصدی آن است.

در ادامه نگاهی به میزان تولید و فروش یک ماهه نخست سال مالی ۹۸ چند شرکت بزرگ صنعت فولاد داریم که به شرح زیر است:

نام شرکت سود هر سهم( EPS ) میزان تولید میزان فروش مبلغ فروش(میلیون ریال)
فولاد مبارکه ۷۱۹ ۶۶۸ ۵۰۳ ۲۳٫۲۶۱٫۵۴۲
فولاد خوزستان ۱۵۳۵ ۳۲۵٫۹۰۲ ۳۳۹٫۲۶۰ ۱۱٫۳۴۹٫۶۴۸
فولاد آلیاژی ایران ۴۰۹ ۳۶٫۳۰۷ ۳۰٫۰۶۳ ۱٫۷۱۸٫۹۰۸
آهن و فولاد ارفع ۱۱۱۰ ۱۵۰٫۷۷۵ ۴۳٫۵۷۳ ۱٫۶۰۳٫۲۱۵
فولاد خراسان ۴۰۹ ۳۵۱٫۰۲۴ ۵۴٫۴۸۲ ۲٫۱۹۲٫۳۶۷

منبع: بورس۲۴

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.