علت توقف نمادی که ٣٠٠ درصد بازدهی داشته چیست؟درباره بانک ملت صحبت می کنیم!!

نماد بانک ملت بیش از یک ماه است که متوقف مانده و هیچگونه معامله ای روی آن انجام نمی شود.آخرین داد و ستدهایی که در سال جاری بر روی نماد «وبملت» انجام شد ، مربوط به ٢۶ تیر ماه است. پس از آن ناظر بازار نماد این شرکت بانکی را به دلیل بررسی وضعیت اطلاعاتی تعلیق و سپس متوقف کرد… دقیقا یک سال قبل در چنین روزهایی هر سهم «وبملت» در محدوده قیمتی ٩۵ تومان معامله می شد و حالا پس از گذشت ١٢ ماه در محدوده ۴٣٠ تومان قرار گرفته است. در دوره ١٢ ماهه سال ٩٧ نماد «وبملت» از محدوده ١٠٧ تومان تا ٢٨٨ تومان رشد کرد و حدود ١٧٠ درصد بازدهی داشت. از ابتدای سال جاری تا روز توقف نیز حدود ۵٠ درصد بازدهی داد. بدین ترتیب مجموع بازدهی ١۵ ماهه «وبملت» به حدود ٣٠٠ درصد رسیده است.

علت-توقف-نماد-بانک-ملت

به گزارش ریچ بورس، نماد بانک ملت بیش از یک ماه است که متوقف مانده و هیچگونه معامله ای روی آن انجام نمی شود.آخرین داد و ستدهایی که در سال جاری بر روی نماد «وبملت» انجام شد ، مربوط به ۲۶ تیر ماه است. پس از آن ناظر بازار نماد این شرکت بانکی را به دلیل بررسی وضعیت اطلاعاتی تعلیق و سپس متوقف کرد.

دقیقا یک سال قبل در چنین روزهایی هر سهم «وبملت» در محدوده قیمتی ۹۵ تومان معامله می شد و حالا پس از گذشت ۱۲ ماه در محدوده ۴۳۰ تومان قرار گرفته است. در دوره ۱۲ ماهه سال ۹۷ نماد «وبملت» از محدوده ۱۰۷ تومان تا ۲۸۸ تومان رشد کرد و حدود ۱۷۰ درصد بازدهی داشت. از ابتدای سال جاری تا روز توقف نیز حدود ۵۰ درصد بازدهی داد. بدین ترتیب مجموع بازدهی ۱۵ ماهه «وبملت» به حدود ۳۰۰ درصد رسیده است.

دستاوردهای سال ۹۷

نماد بانک ملت ۳۱ تیر ماه مجمع برگزار کرد و به رغم تصویب صورت های مالی اما سودی میان سهامداران تقسیم نکرد. مدیران شرکت در این جلسه به نقدشوندگی بالای سهم در بازار سرمایه، رشد ۱۹۱ درصدی ارزش بازار سهام در سال ۹۷، کاهش بهای تمام شده پول، تسریع در فروش اموال مازاد، افزایش درآمدهای غیرمشاع و مولدسازی اشاره کردند.

همچنین در زمان توقف نماد «وبملت» این شرکت گزارش حسابرسی نشده سه ماهه نخست سال مالی ۹۸ را منتشر کرد. در این دوره بانک ملت در حالی برای هر سهم ۷۹ ریال سود شناسایی کرد که در دوره مشابه سال گذشته نیز به مبلغ مشابهی یعنی ۷۵ ریال دست یافته بود.

در حالی که بیش از ۴۰ روز از توقف نماد «وبملت» گذشته و بر اساس دستورالعمل های سازمان قرار بود که دیگر سهام متوقفی نداشته باشیم ، اما هنوز از زمان بازگشایی این نماد بانکی اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.

ابهامات هنوز برطرف نشده

وحید روشن قلب رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص علت متوقف ماندن نماد «وبملت» به خبرنگار بورس۲۴ اعلام کرد: در پی خبرهایی که در خصوص بانک ملت در رسانه ها انتشار یافت، از بانک خواستیم تا نسبت به آخرین وضعیت خود اطلاعاتی را ارائه کرده و شفاف سازی نماید اما هنوز از سوی بانک ملت اطلاعیه ای مبنی بر شفاف سازی منتشر نشده است.

او تاکید کرد: به محض این که ابهاماتی که در خصوص بانک ملت به وجود آمده، برطرف شود نماد «وبملت» بازگشایی خواهد شد و هنوز نمی توان زمان دقیق بازگشایی این نماد را اعلام کرد.

منبع: بورس۲۴

Leave a Comment

Your email address will not be published.