سهام دولتی «شاوان» و «شراز» برای واگذاری چقدر قیمت گذاری شده؟

بلوک‌های ٢٠ درصدی سهام پالایش نفت شیراز و پالایش نفت لاوان توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه خواهد شد… بلوک ٢٠ درصدی سهام شرکت پالایش نفت شیراز شامل یک میلیون و ٢٧ هزار و ۵۴٩ سهم این شرکت به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز قبل از عرضه) به اضافه ٢٠ درصد به شرط آن که از مبلغ ٣۵ هزار و ۵٠٠ ریال کمتر نباشد، در فرابورس ایران عرضه خواهد شد…

وضعیت-معیارهای-ارزش‌گذاری-بازار-سهام

به گزارش ریچ بورس، بلوک‌های ۲۰ درصدی سهام پالایش نفت شیراز (شراز) و پالایش نفت لاوان (شاوان) توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه خواهد شد.

بلوک ۲۰ درصدی سهام شرکت پالایش نفت شیراز شامل یک میلیون و ۲۷ هزار و ۵۴۹ سهم این شرکت به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز قبل از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۳۵ هزار و ۵۰۰ ریال کمتر نباشد، در فرابورس ایران عرضه خواهد شد.

این میزان سهام به قیمت کل پایه ۷ هزار و ۲۹۵ میلیارد و ۵۵۹ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال و سپرده شرکت در مزایده ۷۲۹ میلیارد و ۵۵۵ میلیون و ۹۵۶ هزار رایل به صورت نقد واگذار می شود.

گفتنی است در حال حاضر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با ۲۰ درصد، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با ۵۴٫۰۵ درصد و شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با ۲۰ درصد عمده سهامداران این شرکت هستند.

علاوه بر این بلوک ۲۰ درصدی سهام شرکت پالایش نفت لاوان که ۲۲۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۲۰ سهم این شرکت را شامل می شود نیز به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز قبل از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۲۹هزار و ۱۱۶ریال کمتر نباشد، در فرابورس ایران عرضه خواهد شد.

این میزان سهام هم به قیمت کل پایه ۶ هزار و ۶۵۸میلیارد و ۳۷۲میلیون و ۶۶۱ هزار و ۱۲۰ریال و سپرده شرکت در مزایده ۶۶۵ میلیارد و ۸۳۷ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۱۱۲ ریال به صورت نقد واگذار می شود.

در حل حاضر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ۲۰ درصد، سازمان تأمین اجتماعی ۵۱٫۳۱ درصد و شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت با ۲۰ درصد عمده سهامداران شرکت پالایش نفت لاوان هستند.

منبع: بورس۲۴

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.