پیش‌بینی یک اقتصاددان از آینده طلا

مرتضی ایمانی‌راد در پست اینستاگرامی خود نوشته است که برآوردها نشان می‌دهد که در سه فصل آینده تولید در آمریکا با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد و همین کاهش تولید به همراه کاهش شدید آمار اشتغال در آمریکا، قدرت دلار را نیز کاهش می‌دهد.

قیمت-طلا-به-بالاترین-سطح-یک-هفته-رسید

به گزارش ریچ بورس، مرتضی ایمانی‌راد در پست اینستاگرامی خود نوشته است که برآوردها نشان می‌دهد که در سه فصل آینده تولید در آمریکا با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد و همین کاهش تولید به همراه کاهش شدید آمار اشتغال در آمریکا، قدرت دلار را نیز کاهش می‌دهد. کاهش قدرت دلار باعث افزایش قیمت جهانی نفت به میزان محدود، افزایش شدید قیمت طلا ، افزایش ین ژاپن، افزایش یورو در بازارهای جهانی و افزایش یوان و دلار نیوزیلند و دلار کانادا خواهد شد.

همچنین با تداوم ریزش بازارهای مالی، شانس ترامپ برای چهار سال بعدی ریاست جمهوری بسیار کم خواهد شد.

متن کامل آخرین پست اینستاگرامی مرتضی ایمانی‌راد درخصوص تاثیر کاهش قدرت دلار بر متغیرهای مهم جهانی را در زیر می‌خوانید:

کاهش یک سال گذشته تولید در آمریکا، که در منحنی با چهار فصل با رنگ آبی نشان داده شده است، بیانگر کاهش بیشتر در مابقی سال ۲۰۱۹ است.

برآوردها نشان می‌دهد که در سه فصل آینده تولید در آمریکا با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد و همین کاهش قدرت دلار را نیز کاهش می‌دهد.

در هفته اول ماه ژوئن، به خصوص آمارهای روز جمعه هفتم ژوئن، نشانگر کاهش شدید اشتغال بود. آمار مشاغل جدید ایجاد شده آنقدر کم بود که بازارهای مالی دلار را لرزاند و یورو اوج گرفت.

این روند را که قبلا در این پیج در موردش صحبت کرده بودیم قابل پیش‌بینی بود و برای نیمه دوم سال میلادی پیش‌بینی می‌شود که این روند ادامه پیدا کند و یا حداقل تثبیت شود.

نکته مهم این است که این کاهش چه معنی خواهد داشت. به طور خلاصه اثرش بر متغیرهای مهم جهانی به شرح زیر است:

اول ایجاد فضا برای افزایش نفت به میزان محدود. به دلیل کاهش نرخ رشد جهانی نفت قدرت بالا رفتن زیاد را ندارد.

دوم، افزایش شدید قیمت طلا.

سوم، افزایش ین ژاپن

چهارم، افزایش یورو در بازارهای جهانی تا محدوده های ۱٫۱۵، یورو به دلیل مشکلات اروپا زیاد نمی‌تواند اوج بگیرد.

پنجم، افزایش یوان و دلارهای کالا پایه مخصوصا دلار نیوزیلند و دلار کانادا.

ضمنا اگر آمارها باز هم در آمریکا ضعیف بیرون بیاید و بازارهای مالی به ریزش خود ادامه دهند، شانس ترامپ برای چهار سال بعدی بسیار کم خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز

اشتراک گذاری:

Leave a Comment

Your email address will not be published.