کاهش ۲۷ میلیارد دلاری مازاد تجاری چین با آمریکا

داده‌های اداره کالای چین نشان داد در ماه ژانویه، مازاد تجاری چین با آمریکا از ۲۹.۸۷ میلیارد دلار در ماه دسامبر، به ۲۷.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

کاهش-۲۷-میلیارد-دلاری-مازاد-تجاری-چین

داده‌های اداره کالای چین که دیروز منتشر شد، نشان داد در ماه ژانویه، مازاد تجاری چین با آمریکا از ۲۹.۸۷ میلیارد دلار در ماه دسامبر، به ۲۷.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

به گزارش ریچ بورس، به نقل از رویترز؛ داده‌های اداره کالای چین روز پنج‌شنبه منتشر شد و نشان داد در ماه ژانویه، مازاد تجاری چین با آمریکا از ۲۹.۸۷ میلیارد دلار در ماه دسامبر، به ۲۷.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است. صادرات چین به ایالات‌متحده ۲.۴ درصد نسبت به سال قبل افت کرد، درحالی‌که واردات از آمریکا ۴۱.۲ درصد سقوط کرد. مازاد تجاری بزرگ چین با ایالات‌متحده، از مدت‌ها قبل به نقطه اختلافی در روابط واشنگتن و پکن تبدیل شده بود و در حال حاضر هم بحث محوری اختلافات تجاری پرتنش بین دو کشور، می‌باشد.

دو کشور با بالا گرفتن اختلافات تجاری، میلیاردها دلار از واردات یکدیگر را با تعرفه‌ها مورد حمله قرار دادند. از روز دوشنبه، دور جدیدی از مذاکرات بین چین و آمریکا در پکن آغاز شده است و دو طرف تلاش‌های خود را برای رسیدن به یک توافق تجاری، قبل از ضرب‌العجل ۱ مارچ دونالد ترامپ، برای بالا بردن تعرفه وارد بر کالاهای چینی، افزایش داده‌اند.

اشتراک گذاری: